Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/warsztatowniakoi/domains/lekcjepsychologii.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/warsztatowniakoi/domains/lekcjepsychologii.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/warsztatowniakoi/domains/lekcjepsychologii.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624 Przekonania – Lekcje Psychologii KOI

Przekonania

Warto rozmawiać
6 maja 2019
Porównywanie
24 maja 2019

Twoje przekonania w olbrzymim stopniu determinują Twoje zachowanie, a tym samym jakość Twojego życia. Pozytywnie i negatywnie. W związku z tym, jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu, pomoże Ci w tym pozbycie się destrukcyjnych przekonań oraz nabycie nowych, wspierających. Aby zmienić swoje przekonania, nie musisz wiedzieć skąd się wzięły. Na początek wypisz przekonania, które Cię ograniczają, np.:
„Nie zasługuję na miłość.”
Zastanów się, jak wiara w to przekonanie wpływa na Twoje zachowanie, na wybory, których dokonujesz? Jak wpływa na kontakty z innymi ludźmi? Jakie są konsekwencje tej wiary w Twoim życiu?
Następnie napisz przekonanie odwrotne. W naszym przykładzie będzie to:
„Zasługuję na miłość.”
Napisz teraz korzyści z wiary w to przekonanie. Jakie sytuacje pokazują, że jest ono prawdą? Powtarzaj nowe przekonanie jak mantrę i przypominaj sobie o nim, kiedy uaktywnią się negatywne myśli.
W procesie identyfikacji negatywnych przekonań często z pomocą przychodzi psychoterapia.
Pracuj nad tym, aby Twoje przekonania nie okradały Cię z poczucia bycia osobą ważną i zasługującą na miłość. A pomagały raczej budować samoakceptację i sens życia!