Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/warsztatowniakoi/domains/lekcjepsychologii.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/warsztatowniakoi/domains/lekcjepsychologii.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/warsztatowniakoi/domains/lekcjepsychologii.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624 Nigdy nie przestawaj pytać – Lekcje Psychologii KOI

Nigdy nie przestawaj pytać

Taki rodzic jak Ty
16 lipca 2018
Zmiana
5 stycznia 2019

Bo ten, kto nie pyta nie tylko błądzi, ale nigdy się nie dowie – zostaje z niedomówieniami i niepewnością. W zadawaniu pytań mistrzem jest dziecko – ucz się od niego. Nie bój się pytać o wszystko i rozmawiać o wszystkim. Wiedza zaczyna się od pytań, tylko jakie zadać, żeby naprawdę wiedzieć i zamiast zwykłego kontaktu tworzyć prawdziwą więź? Zamiast standardowych pytań: jak tam w szkole?, wszystko zjadłeś?, czy jest coś zadane? spójrz dziecku w oczy i zapytaj:

– kto cię lubi? po czym wiesz, że ktoś cię lubi?
– kogo ty lubisz? jak mu to okazujesz?
– co lubisz robić? czego nie lubisz?
– co sprawia, że się uśmiechasz?
– kto zrobił dla ciebie coś szczególnie miłego?
– czego nowego dziś się nauczyłeś/dowiedziałeś?
– czego jeszcze chciałbyś się dowiedzieć/nauczyć?
– z kim chciałbyś się zaprzyjaźnić?
– jakie jest twoje marzenie (coś czego nie można kupić)?

Pamiętaj, że zadawanie właściwych pytań pozwala znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Niech twoje pytania będą początkiem ciekawych rozmów i poznawania siebie nawzajem.