Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/warsztatowniakoi/domains/lekcjepsychologii.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/warsztatowniakoi/domains/lekcjepsychologii.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/warsztatowniakoi/domains/lekcjepsychologii.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624 Dziecko to człowiek – Lekcje Psychologii KOI

Dziecko to człowiek

Porównywanie
24 maja 2019
Przykłady pociągają
9 lipca 2019

Zapraszajmy dzieci do rozmowy, podejmowania decyzji, wdrażajmy ich pomysły.

Ograniczmy przemówienia, „dobre rady”, ocenianie, krytykowanie, porównywanie do innych. Wyrażając własne uczucia, potrzeby i oczekiwania, bądźmy ciekawi też tych dziecięcych, które nie są takie same jak nasze. Warto starać się je poznawać. Zwracajmy więcej uwagi na dziecko-człowieka.

Zacznijmy od akceptacji faktu, że każde dziecko ma swoją godność, nie musi skończyć 18 lat, żeby być człowiekiem. Wtedy nazywa się je dorosłym, ale człowiekiem jest od urodzenia.

I pamiętajmy, że w każdym dorosłym mieszka dziecko – dopuszczajmy je czasem do głosu.